Zespół lekarzy specjalistów w Przychodni Szczecińskiej

Poznaj lekarzy

Jeśli szukasz profesjonalnej i przyjaznej opieki medycznej w Szczecinie, zapraszamy do Przychodni Szczecińskiej.

To nowoczesne centrum medyczne, które oferuje szeroki zakres usług zdrowotnych dla pacjentów w każdym wieku. Nasz zespół składa się z doświadczonych lekarzy, pielęgniarek i położnej, którzy dbają o Twoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Przychodnia Szczecińska to miejsce, gdzie możesz skorzystać z bezpłatnej opieki podstawowej w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia. Nasz specjalista medycyny rodzinnej zajmuje się zarówno dziećmi, jak i dorosłymi, a także prowadzi profilaktykę i edukację zdrowotną. Nasza pielęgniarka środowiskowo-rodzinna i położna wspierają Cię w domu i w przychodni, pomagając w opiece nad kobietami w ciąży, matkami i noworodkami.

Przychodnia Szczecińska to także oferta usług komercyjnych, takich jak badania laboratoryjne, konsultacje specjalistyczne, szczepienia czy zabiegi kosmetyczne. Możesz umówić się na wizytę przez Internet lub telefon. Zapewniamy krótkie terminy i wysoką jakość obsługi.

W Przychodni Szczecińskiej opiekę nad dziećmi i dorosłymi sprawują lekarze specjaliści z różnych dziedzin medycyny.

Możesz tu skorzystać z konsultacji, badań i zabiegów w przyjaznej atmosferze. Nasz zespół dba o to, aby każdy pacjent czuł się komfortowo i bezpiecznie podczas wizyty. Zapraszamy do poznania lekarzy w naszej przychodni:

 • lek. Jacek Bujko, specjalista medycyny rodzinnej
 • lek. Ewa Gruber, specjalistka medycyny rodzinnej 
 • lek. Karolina Bulsa, w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej (czasowo nieobecna)
 • lek. Liubov Gavrylenko,, w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej
 • lek. Marta Korzińska, specjalistka medycyny rodzinnej 
 • dr n.med. Agnieszka Morżak-Bożedajek, specjalistka medycyny rodzinnej 
 • lek. Julia Knop, w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej (czasowo nieobecna)
 • lek. Mateusz Bogusławski, specjalista chorób wewnętrznych
 • lek. Barbara Borkowska, w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa
 • lek. Michał Kubacki, w trakcie specjalizacji z chirurgii
 • dr n.med. Wojciech Knop, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista pulmonologii
 • lek. Paweł Radziński, w trakcie specjalizacji z kardiologii

Nasz zespół

Lek. Jacek Bujko

Specjalista medycyny rodzinnej

Jestem absolwentem wydziału Lekarskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, który ukończyłem w 2010 roku. Po zakończeniu stażu podyplomowego w szczecińskim szpitalu MSWiA w 2011 roku, rozpocząłem specjalizację z medycyny rodzinnej w ramach rezydentury, jako kandydat z najwyższym wynikiem Lekarskiego Egzaminu Państwowego.

W trakcie specjalizacji ukończyłem szkolenia dodatkowe w zakresie medycyny rodzinnej w Wielkiej Brytanii, Holandii i Hiszpanii oraz zostałem laureatem specjalnego bursarium na udział w Światowym Zjeździe Lekarzy Rodzinnych w Lizbonie w 2014 roku. Od 2012 roku działam w grupie Młodych Lekarzy Rodzinnych Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, z ramienia której należałem do zachodniopomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych W Polsce.

W 2016 roku ukończyłem szkolenie specjalizacyjne zdobywając tytuł specjalisty medycyny rodzinnej oraz dodatkowo ukończyłem szkolenie Leonardo EURACT uzyskując dyplom nauczyciela medycyny rodzinnej.

Przez pewien czas byłem doktorantem PUM i prowadziłem zajęcia ze studentami III i IV roku Wydziału Lekarskiego w zakresie diagnostyki laboratoryjnej, jednak musiałem zrezygnować z przyczyn osobistych. Pracowałem w ponad dwudziestu różnych praktykach medycyny rodzinnej w całej Polsce wykonując zastępstwa za lekarzy rodzinnych. Obecnie pełnię funkcję wiceprezesa Okręgowej Rady Lekarskiej OIL Szczecin i przewodniczącego Komisji Finansowej.

Poza pracą zawodową jestem szczęśliwym ojcem trójki dzieci i zapalonym szermierzem – w 2019 roku zdobyłem dwa złote medale na Mistrzostwach Europy zawodów medycznych w tej dyscyplinie. Zapraszam do mojej przychodni, gdzie zawsze służę fachową pomocą i życzliwym uśmiechem.

Lek. Marta Korzińska

Specjalista medycyny rodzinnej

Jestem lekarzem rodzinnym z pasją i doświadczeniem. Ukończyłam Wydział Lekarski Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w 2011 roku, a następnie odbyłam staż podyplomowy w renomowanym Szpitalu Specjalistycznym im. profesora Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie. Zawsze chciałam poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, dlatego podczas studiów brałam udział w wielu projektach i inicjatywach, takich jak IFMSA czy Studenckie Towarzystwo Naukowe.

Miałam też okazję studiować we Włoszech dzięki programowi Erasmus i zdobywać cenne doświadczenia na praktykach zagranicznych. Specjalizację z Medycyny Rodzinnej rozpoczęłam w 2012 roku i od tego czasu z radością pomagam pacjentom w różnym wieku i z różnymi problemami zdrowotnymi. Nie ograniczam się tylko do pracy w POZ, ale również oferuję wizyty domowe w Szczecinie i nad morzem.

Dbam o to, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami medycyny, dlatego regularnie uczestniczę w konferencjach i szkoleniach, a także posiadam wiele certyfikatów potwierdzających moje kwalifikacje (m.in ALS oraz EPLS). W 2017 roku podjęłam się nowego wyzwania i rozpoczęłam studia MBA z Zarządzania w Ochronie Zdrowia na Poznańskim Uniwersytecie Medycznym. Jestem dumna ze swojej pracy i członkostwa w Kolegium Lekarzy Rodzinnych, a poza tym jestem szczęśliwą mamą czwórki uroczych dzieci.

Lek. Julia Knop

Lekarka rezydentka

Jestem absolwentką II Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, gdzie ukończyłam studia w 2015 roku i odbyłam staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie w 2016 roku. W trakcie studiów miałam okazję zdobywać doświadczenie zawodowe i międzynarodowe, uczestnicząc w praktykach zagranicznych z chirurgii dziecięcej w Bułgarii i z medycyny tropikalnej w Indonezji.

Byłam również aktywna w organizacji studenckiej IFMSA-Poland, gdzie pełniłam różne role i reprezentowałam Polskę na spotkaniach studentów medycyny w Tunezji i na Tajwanie. W 2014 roku otrzymałam stypendium Fundacji Lesława A. Pagi i brałam udział w projekcie Liderzy w Ochronie Zdrowia, który łączył studentów i młodych pracowników z branży zdrowotnej. Zainteresowałam się również badaniami klinicznymi i ukończyłam szkolenie w tej dziedzinie, a także odbyłam praktyki w ośrodkach badań klinicznych w Warszawie i w Londynie.

Poza tym, ukończyłam studia podyplomowe z Bioetyki na Uniwersytecie Warszawskim i prowadziłam zajęcia z anatomii prawidłowej dla studentów anglojęzycznych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Obecnie kształcę się w medycynie rodzinnej.

Lek. Liubov Gavrylenko

Lekarka rezydentka

Jestem lekarzem z Ukrainy, który spełnił swoje marzenie o pracy w Polsce. Ukończyłam studia medyczne na Dniepropietrowskiej Państwowej Akademii Medycznej w 1999 roku, gdzie zdobyłam dyplom magistra oraz kwalifikacje lekarskie. Rok później uzyskałam specjalizację pediatry-neonatologa.

Przez wiele lat pracowałam na Oddziale Intensywnej Terapii i Reanimacji Noworodków w Szpitalu Dziecięcym oraz jako lekarz neonatolog na oddziale położniczym w okręgu kijowskim. W 2004 uzupełniłam swoje kwalifikacje o specjalizację z Intensywnej Terapii i Anestezjologii Dziecięcej. W latach 2005-2018 prowadziłam prywatną praktykę medyczną w Ukrainie, obejmując opieką lekarską całe rodziny.

W 2018 r. zdecydowałam się na zmianę życia i przeniosłam się do Polski. Nostryfikowałam dyplom lekarza na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy. Uzyskałam również certyfikat z języka polskiego dla lekarzy cudzoziemców oraz pełne prawo do wykonywania zawodu lekarza w Polsce. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę pracować w tym pięknym kraju i pomagać dzieciom i ich rodzicom.

W trosce o najmłodszych pacjentów staram się stale poszerzać swoją wiedzę. Posiadam certyfikat z resuscytacji i wsparcia okresu adaptacyjnego noworodków Pediatrycznej Akademii USA, a także kwalifikację wyższego stopnia z neonatologii (uzyskane na Ukrainie). Prywatnie mieszkam w Szczecinie z mężem i synem, studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Lubię czytać książki, gotować i podróżować.

Dr n. med. Magdalena Sieńko

Pediatra / Neurolog dziecięcy

Jestem lekarzem specjalistą w dziedzinie neurologii dziecięcej i pediatrii, absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej, którą ukończyłam w 2003 roku, pozostając do dnia dzisiejszego związana zawodowo z uczelnią. W 2010 roku uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii. Następnie w 2013 roku obroniłam swoją rozprawę doktorską. Kontynuując zawodowy i edukacyjny dorobek w 2019 roku zdałam z bardzo dobrym wynikiem egzamin specjalizacyjny z neurologii dziecięcej. Przez całą swoją karierę zawodową związana jestem z Kliniką Pediatrii SPSK1 w Szczecinie, gdzie zajmuje się zarówno leczeniem najmłodszych pacjentów jak i edukacją studentów uczelni medycznej.

Jestem także aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Polskiego Towarzystwa Neurologii Dziecięcej. Stale poszerzam swoją wiedzę z zakresu posiadanych specjalizacji uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych w Polsce i zagranicą.

Jako lekarz specjalista, moim celem jest zapewnienie najwyższej jakości opieki medycznej dla moich pacjentów i ich rodzin. Zawsze staram się być empatyczna, życzliwa i profesjonalna. Lubię swoją pracę i cieszę się, że mogę pomagać dzieciom z problemami neurologicznymi. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i zasługuje na indywidualne podejście i najlepsze możliwe leczenie. Zapraszam do kontaktu ze mną, jeśli szukają Państwo lekarza specjalisty w dziedzinie neurologii dziecięcej i pediatrii. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania i rozwieję wszelkie wątpliwości. Razem możemy zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie Państwa dziecka.

Paulina Bujko

Prezeska / Kierowniczka placówek

Intensywnie rozwija Przychodnię Szczecińską dla ponad 4500 mieszkańców Szczecina. Nadzoruje prace zespołu medyków i rozwój usług medycznych oraz wprowadzanie nowych technologii.

Oksana Seleznova

Rejestratorka

Przyjmuje pacjentów, rejestruje ich wizyty i udziela podstawowych informacji dotyczących harmonogramu lekarzy oraz dostępnych usług.

Krzysztof Szukalski

Rejestrator

Rejestruje wizyty oraz dba o porządek w dokumentacji medycznej i wspiera pacjentów w wypełnianiu niezbędnych formularzy.

Tomasz Kołat

Dyrektor ds Administracyjnych

Nadzoruje codzienne funkcjonowanie placówek, koordynując pracę personelu administracyjnego oraz dbając o sprawne zarządzanie zasobami i infrastrukturą.

Galeria

Czekamy na Ciebie
w Przychodniach Szczecińskich

Umów wizytę

OBSERWUJ NAS

ul. Generała Stanisława Maczka 18/3-4

Rejestracja telefoniczna 91 500 10 10

ul. Kwiatkowskiego 1/6-7

Rejestracja telefoniczna 91 500 10 15