Informacje

Zaświadczenia

Czy w ramach NFZ mogę uzyskać od lekarza rodzinnego zaświadczenie o braku przeciwwskazań do testów sprawnościowych?

Zaświadczenia o braku przeciwwskazań do testów sprawnościowych nie są objęte ubezpieczeniem NFZ w ramach opieki lekarza rodzinnego. Zajmuje się tym poradnia medycyny sportowej i jest to zaświadczenie odpłatne. 

 

Czy w ramach NFZ mogę uzyskać od lekarza rodzinnego zaświadczenie o braku przeciwwskazań do powrotu do żłobka dla dziecka po infekcji?

Zaświadczenia o braku przeciwwskazań do powrotu dziecka do żłobka po chorobie nie są objęte ubezpieczeniem NFZ w ramach opieki lekarza rodzinnego. Zaświadczenie można uzyskać od lekarza rodzinnego odpłatnie według cennika.

 

Czy w ramach NFZ mogę uzyskać od lekarza rodzinnego zaświadczenie o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku pracy bez narażeń?

Zaświadczenia o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku bez narażeń nie są objęte ubezpieczeniem NFZ w ramach opieki lekarza rodzinnego. Zajmuje się tym poradnia medycyny pracy i jest to zaświadczenie odpłatne. 

 

Czy w ramach NFZ mogę uzyskać od lekarza rodzinnego zaświadczenie o karmieniu piersią dla zakładu pracy?

Zaświadczenia o karmieniu piersią nie są objęte ubezpieczeniem NFZ w ramach opieki lekarza rodzinnego. Wniosek o uznanie karmienia piersią do zmiany harmonogramu pracy stosuje pracownica do pracodawcy. W uzasadnionych przypadkach pracodawca może uzależnić uznanie wniosku od zaświadczenia lekarskiego - nie są one objęte ubezpieczeniem NFZ w ramach opieki lekarza rodzinnego. Zaświadczenie można uzyskać od lekarza rodzinnego odpłatnie według cennika.

 

Czy w ramach NFZ mogę uzyskać od lekarza rodzinnego zaświadczenie o braku przeciwwskazań do rekreacyjnego uprawiania sportu przez dziecko nie będące zawodnikiem posiadającym licencję zawodniczą?

Zaświadczenia o braku przeciwwskazań do rekreacyjnego uprawiania sportu przez dziecko nie będące zawodnikiem posiadającym licencję zawodniczą nie są objęte ubezpieczeniem NFZ w ramach opieki lekarza rodzinnego. Zajmuje się tym poradnia medycyny sportu i jest to zaświadczenie odpłatne. Ponadto - rekreacyjne uprawianie sportu przez dziecko nie będące zawodnikiem posiadającym licencję zawodniczą odbywa się na zasadzie zgody rodziców i zaświadczenie lekarskie nie jest niezbędne.

 

 

Newsletter

© 2021 - Przychodnia Szczecińska

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji.

Wykonanie: avangardo.pl

Jacek Bujko - ZnanyLekarz.pl