Kontynuacja leczenia przewlekłego

Jesteśmy zespołem medycznym, który dba o zdrowie i komfort naszych pacjentów. Chcemy, aby mieli Państwo dostęp do niezbędnych leków na cały rok, bez konieczności częstych wizyt w naszej placówce. Dlatego wystawiamy recepty na leczenie przewlekłe na 12 miesięcy, korzystając z tzw "recept z odroczonym terminem realizacji" i "recept rocznych". To bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ recepty te zachowują ważność do dnia realizacji wpisanego na recepcie, a nasi pacjenci mogą wykupić leki stopniowo, zgodnie z potrzebą. Oczywiście, jeśli lekarz lub pielęgniarka uzna, że konieczna jest wcześniejsza wizyta - leki zostaną przepisane na okres do kolejnej konsultacji w naszej przychodni.

Jeśli zbliża się koniec okresu zaopatrzenia w leki, zapraszamy Państwa na konsultację u swojego lekarza rodzinnego. Zadbamy o to, aby kontynuować leczenie przewlekłe w sposób optymalny i bezpieczny.

Jeśli potrzebują Państwo kontynuacji leczenia przewlekłego prowadzonego w innej przychodni POZ, poradni specjalistycznej lub prywatnej praktyce lekarskiej - prosimy o umówienie się na konsultację u swojego lekarza rodzinnego i dostarczenie dokumentacji medycznej opisującej dotychczasowe leczenie.

Drogi Pacjencie, zależy nam na Twoim zdrowiu i komforcie, dlatego chcemy Cię poinformować, że czas oczekiwania na wydanie kontynuacji recept to minimum 5 dni roboczych. To pozwala nam zapewnić Ci najlepszą jakość opieki i dostosować leczenie do Twoich potrzeb. Jeśli jesteś leczony kardiologicznie lub diabetologicznie, prosimy o wcześniejsze dostarczenie domowych pomiarów ciśnień lub pomiarów glikemii. To pomoże nam ocenić Twoją sytuację i dobrać odpowiednie leki.  Prosimy o zrozumienie, że niektóre przypadki wymagają konsultacji z lekarzem przed przedłużeniem leczenia, dlatego zalecamy umawianie się na teleporadę lub wizytę osobistą z odpowiednim wyprzedzeniem. Dziękujemy za współpracę i zaufanie. Jesteśmy z Tobą i dla Ciebie!

 

Newsletter

© 2024 - Przychodnia Szczecińska

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji.

Wykonanie: avangardo.pl

Jacek Bujko - ZnanyLekarz.pl