Fizjoterapeuci

Mgr Miłosz Parchimowicz

Jestem absolwentem Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Od 2014 regularnie uczestniczę w kursach w ramach międzynarodowej specjalizacji w Ortopedycznej Terapii Manualnej (OMT) wg standardów International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists (IFOMPT) obejmujących 1000 godzin szkoleniowych z zakresu treningu rehabilitacyjnego, manipulacji stawowych, neuromobilizacji, anatomii, fizjologii bólu, osteopatii trzewnej i kursów klinicznych. Uzyskałem certyfikat terapeuty manualnego Kaltenborn-Evjenth, Medical Acupuncture oraz metody McKenzie – Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia. Ukończyłem również kurs Functional Movement Screen (FMS). Jestem wykładowcą na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie z przedmiotów: terapia manualna, anatomia palpacyjna oraz diagnostyka funkcjonalna i programowanie rehabilitacji. Działam jako tłumacz z języka angielskiego na kursach osteopatii, terapii manualnej i suchego igłowania. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej (PSOTM). Opiekowałem się sportowcami wyczynowymi na obozach w Spale i Potchefstroom (RPA) - medalistami Mistrzostw Świata (Piotr Lisek) i Europy (Rober Sobera) w skoku o tyczce.

Zakres konsultacji
 • Rehabilitacja po operacjach układu ruchu (atroskopie, rekonstrukcje, endoprotezoplastyki, operacje kręgosłupa itp.)
 • Stany po urazach (uszkodzenia mięśniowe, skręcenia, zwichnięcia, złamania itp.)
 • Dolegliwości bólowe kręgosłupa (bóle karku, lumbago, dyskopatia, rwa kulszowa, rwa ramienna, kręgozmyk itp.)
 • Bóle głowy pochodzenia szyjnego
 • Zmiany zwyrodnieniowe stawów (bark, kręgosłup, biodro, kolano itp.)
 • Zespoły przeciążeniowe (łokieć tenisisty/golfisty, kolano biegacza/skoczka, zespół cieśni podbarkowej, problemy stożka rotatorów, zapalenie rozścięgna podeszwowego/ostroga piętowa, tendinopatia achillesa, zapalenie kaletek)
 • Ocena funkcjonalna osób uprawiających sport ( test FMS, testy funkcjonalne i propriocepcji, izokinetyka)
Pierwsza wizyta

Fizjoterapia zawsze zaczyna się od badania, zebrania wywiadu i wykonania badania funkcjonalnego celem określenia przyczyny dolegliwości i ustalenia planu terapii. Badania obrazowe (RTG, USG, MRI, TK) nie są niezbędne na pierwszej wizycie. W większości przypadków badanie fizjoterapeutyczne wystarczy do podjęcia specyficznej terapii. Jeśli po badaniu będą jakiekolwiek wątpliwości pacjent zostanie przekierowany do lekarza specjalisty.

Leczenie

Ortopedyczna Terapia Manualna jest wąską specjalizacją w obrębie Fizjoterapii ukierunkowaną na ręczne badanie i leczenie pacjentów z tzw. dysfunkcjami narządu ruchu, a więc z bólem, przykurczem i niestabilnością w obrębie stawów kończyn górnych, dolnych, stawów skroniowo-żuchwowych oraz w obrębie poszczególnych odcinków kręgosłupa. Uzupełnieniem leczenia manualnego jest trening rehabilitacyjny. W przypadku nadmiernie napiętych tkanek na przykład w przypadku bólów głowy pochodzenia mięśniowego stosuje się tzw. suche igłowanie (Dry Needling) czyli nakłuwanie bolesnych punktów w mięśniach za pomocą igieł do akupunktury.

Zapraszamy do zapoznania się z HARMONOGRAMEM pracy mgr Miłosza Parchimowicza oraz CENNIKIEM konsultacji Przychodni Szczecińskiej.


 

Mgr Oktawia Parchimowicz 

Ukończyłam fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Zajmuję się fizjoterapią od 10 lat, doświadczenie zdobywałam pracując w placówkach w Poznaniu, Środzie Wielkopolskiej i Szczecinie. Regularnie uczestniczę w szkoleniach dokształcających. Jestem certyfikowaną terapeutką PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation - torowanie nerwowo-mięśniowe). Ukończyłam serię kursów Thera Band Academy obejmującą szkolenia z zakresu treningu funkcjonalnego z progresywnym oporem oraz trening propriocepcji. Ponadto ukończyłam kurs Medcyny Ortopedycznej wg Cyriaxa (moduł A i B, Steven De Coninck, Belgia), kurs suchego igłowania (Craig Smith, RPA) oraz usprawnianie dzieci z deficytem neurologicznym w oparciu o metody neurofizjologiczne (dr Stanisław Faliszewski).

Zakres konsultacji:
 • Rehabilitacja po operacjach układu ruchu (atroskopie, rekonstrukcje, endoprotezoplastyki, operacje kręgosłupa itp.)
 • Stany po urazach (uszkodzenia mięśniowe, skręcenia, zwichnięcia, złamania itp.)
 • Dolegliwości bólowe kręgosłupa (bóle karku, lumbago, dyskopatia, rwa kulszowa, rwa ramienna, kręgozmyk itp.)
 • Bóle głowy pochodzenia szyjnego; problemy stawów skroniowo-żuchwowych
 • Zmiany zwyrodnieniowe stawów (bark, kręgosłup, biodro, kolano itp.)
 • Zespoły przeciążeniowe (łokieć tenisisty/golfisty, kolano biegacza/skoczka, zespół cieśni podbarkowej, problemy stożka rotatorów, zapalenie rozścięgna podeszwowego/ostroga piętowa, tendinopatia achillesa, zapalenie kaletek)
 • Rehabilitacja neurologiczna (udary, stany po urazach - porażenia, SM, choroba Parkinsona)
 • Rehabilitacja dzieci (wady postawy, zaburzenia osiowości kończyn – kolana szpotawa/koślawe, odstające łopatki, klatka piersiowa kurza/lejkowata, zaburzenia wysklepienia stopy, skoliozy, zwiększone/obniżone napięcie itp.)
 • Blizny i zrosty pooperacyjne
 • Masaże (leczniczy, limfatyczny, klasyczny, sportowy, masaż tkanek głębokich, masaż poprzeczny, funkcyjny)
 • Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe/bolesność mięśniowa – suche igłowanie/ dry needling
Leczenie

Ortopedyczna Terapia Manualna jest wąską specjalizacją w obrębie Fizjoterapii ukierunkowaną na ręczne badanie i leczenie pacjentów z tzw. dysfunkcjami narządu ruchu, a więc z bólem, przykurczem i niestabilnością w obrębie stawów kończyn górnych, dolnych,stawów skroniowo-żuchwowych oraz w obrębie poszczególnych odcinków kręgosłupa. Uzupełnieniem leczenia manualnego jest trening rehabilitacyjny. W przypadku nadmiernie napiętych tkanek na przykład w przypadku bólów głowy pochodzenia mięśniowego stosuje się tzw. suche igłowanie (Dry Needling) czyli nakłuwanie bolesnych punktów w mięśniach za pomocą igieł do akupunktury.

Zapraszamy do zapoznania się z HARMONOGRAMEM pracy mgr Oktawii Parchimowicz oraz CENNIKIEM konsultacji Przychodni Szczecińskiej.


 

Mgr Tomasz Bubak

Ukończyłem  fizjoterapię na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Doświadczenie zawodowe rozpocząłem w trakcie studiów pracując w placówce medycznej w Szczecinie oraz ze sportowcami klubu bokserskiego, co pozwoliło mi to poszerzyć wiedzę praktyczną w zawodzie fizjoterapeuty, jak i również rehabilitacji ortopedycznej. Dążę do ciągłego rozwoju zawodowego, zdobywania nowych umiejętności i kwalifikacji, dlatego sukcesywnie uczęszczam na szkolenia i kursy, które umożliwiają mi w pracy z pacjentem wykorzystywanie szerokiej gamy technik i metod. Ukończone kursy to Masaż tkanek głębokich, Kinesiology Taping, Terapia Manualna wg Koncepcji Briana Mulligana (moduł A i B),  Medycyna Ortopedycznej wg CYRIAX’A (moduł A i B), Terapia Manualna wg Typaldosa D.O Facial Distortion Model- FDM, Anatomy trains, Terapia Skolioz - diagnostyka i postępowanie fizjoterapeutyczne, Diagnostyka Radiologiczna w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Pinopresura (klawiterapia), Suche igłowanie (The Dry Needling), Terapia trzewna, kurs IASTM, Terapia Stawów skroniowo-żuchwowych i zatokowych bólów głowy.

 Zakres konsultacji
 • rehabilitacja ortopedyczna (bóle kręgosłupa, barku, biodra, kolana itp.)
 • stany po urazach (skręcenia, zwichnięcia , uszkodzenia mięśniowe , urazy żuchwy itp.)
 • bóle głowy
 • bóle zatok
 • bruksizm
 • szumy w uszach
 • zespół przeciążeniowe (łokieć tenisisty, łokieć golfisty, zespół cieśni nadgarstka, ostroga piętowa, kolano skoczka, tendinopatie rozcięgna podeszwowego/Achillesa)
 • wady postawy (skrzywienia kręgosłupa - skolioza)
 • zmiany zwyrodnieniowe stawów (bark, kręgosłup, biodro, kolano, itp.)
 • zaburzeń naczyniowo-ruchowych, czynnościowych, nerwicowych 
Leczenie

W leczeniu ważne jest prawidłowe zdiagnozowanie . Dlatego stosuje podejście holistyczne tzn. całościowe spojrzenie na pacjenta. Zwracam uwagę na fizyczny i emocjonalny stan pacjenta, stosując odpowiednią terapię likwidując ból i jego objawy.


 

Mgr Marcin Kamola

Absolwent fizjoterapii na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie (studia II stopnia).
Certyfikowany terapeuta  manualny metody wg Kaltenborna-Evjentha (256 godz. Szkolenia – zakończonych egzaminem) oraz suchego igłowania.

Odbył szkolenia w ramach międzynarodowej specjalizacji w Ortopedycznej Terapii Manualnej tzw. OMPT wg standardów International Federation  of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists (IFOMPT) obejmujących 1000 godzin szkoleniowych z zakresu treningu rehabilitacyjnego, manipulacji stawowych, neuromobilizacji, anatomii palpacyjnej, osteopatii trzewnej, diagnostyki obrazowej i kursów klinicznych. Szkolenie zakończył egzaminem przed międzynarodową komisją uzyskując tytuł terapeuty manualnego OMPT.

 Zakres konsultacji
 • Dolegliwości bólowe kręgosłupa
 • Zmiany zwyrodnieniowe stawów
 • Zespoły bólowe takie jak: łokieć tenisisty; łokieć golfisty; ból barku z powodu cieśni podbarkowej, uszkodzenia ścięgien stożka rotatorów; kolano biegacza; kolano skoczka; ostroga piętowa;
 • Po urazach sportowych – stawowych, mięśniowych, więzadłowych
 • Po zabiegach operacyjnych narządu ruchu

Zapraszamy do zapoznania się z HARMONOGRAMEM pracy mgr Marcina Kamoli oraz CENNIKIEM konsultacji Przychodni Szczecińskiej.

Newsletter

© 2021 - Przychodnia Szczecińska

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookie. Więcej informacji.

Wykonanie: avangardo.pl

Jacek Bujko - ZnanyLekarz.pl