Kontynuacja leczenia przewlekłego

Jesteśmy zespołem medycznym, który dba o zdrowie i komfort naszych pacjentów.

Chcemy, aby mieli Państwo dostęp do niezbędnych leków na cały rok, bez konieczności częstych wizyt w naszej placówce. Dlatego wystawiamy recepty na leczenie przewlekłe na 12 miesięcy, korzystając z tzw. „recept z odroczonym terminem realizacji” i „recept rocznych”.

To bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ recepty te zachowują ważność do dnia realizacji wpisanego na recepcie, a nasi pacjenci mogą wykupić leki stopniowo, zgodnie z potrzebą. Oczywiście, jeśli lekarz lub pielęgniarka uzna, że konieczna jest wcześniejsza wizyta – leki zostaną przepisane na okres do kolejnej konsultacji w naszej przychodni.

Zadbamy o to, aby kontynuować leczenie przewlekłe w sposób optymalny i bezpieczny.

Jeśli zbliża się koniec okresu zaopatrzenia w leki, zapraszamy Państwa na konsultację u swojego lekarza rodzinnego.

Jeśli potrzebują Państwo kontynuacji leczenia przewlekłego prowadzonego w innej przychodni POZ, poradni specjalistycznej lub prywatnej praktyce lekarskiej – prosimy o umówienie się na konsultację u swojego lekarza rodzinnego i dostarczenie dokumentacji medycznej opisującej dotychczasowe leczenie.

Drogi Pacjencie, zależy nam na Twoim zdrowiu i komforcie, dlatego chcemy Cię poinformować, że czas oczekiwania na wydanie kontynuacji recept to minimum 5 dni roboczych.

To pozwala nam zapewnić Ci najlepszą jakość opieki i dostosować leczenie do Twoich potrzeb. Jeśli jesteś leczony kardiologicznie lub diabetologicznie, prosimy o wcześniejsze dostarczenie domowych pomiarów ciśnień lub pomiarów glikemii. To pomoże nam ocenić Twoją sytuację i dobrać odpowiednie leki.

Prosimy o zrozumienie, że niektóre przypadki wymagają konsultacji z lekarzem przed przedłużeniem leczenia, dlatego zalecamy umawianie się na teleporadę lub wizytę osobistą z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dziękujemy za współpracę i zaufanie. Jesteśmy z Tobą i dla Ciebie!

Czekamy na Ciebie
w Przychodniach Szczecińskich

Umów wizytę

OBSERWUJ NAS

ul. Generała Stanisława Maczka 18/3-4

Rejestracja telefoniczna 91 500 10 10

ul. Kwiatkowskiego 1/6-7

Rejestracja telefoniczna 91 500 10 15